| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si ieri dimineata ma dureau sani si la o atingere.Acum din nou ma doare sanul stang fara sa il ating.E ceva grav? Eu am sanii destul de micuti, iar acum ii simt mai umflati parcaFunda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este nimic grav!

De obicei, durerile de sâni/sâni "umflaţi" & sensibili sunt simptome premestruale, care apar cu 3-7 zile ( sau mai RAR, chiar cu 10 zile ) ÎNAINTE de a veni menstra - deci, e posibil ca în următoarele zile să-ţi vină menstruaţia!

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Sanii tai sunt in crestere si de aceea te dor.
http://www.i-medic.ro/......lut-normal

| LittleHobbitLover a răspuns:

Asta pentru că ei cresc!
Numai bine!

| cappytempo a răspuns:

Semn premenstrual.
nu e nimic grav, din contra, te simti mai "PAMELA ANDERSON! "