| rafaelos99 a întrebat:

Am enterocolita de 1 saptamana si tot am diaree excesiva. Cum sa tratez aceasta boala? P.S. am 12 ani happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| xJuliusx a răspuns:

Ia "Colon Help" si respecta doza de pe prospect. Se gaseste la naturiste si costa in jur de 125 RON. Daca nu ai bani, tot de la naturiste cumpara o punga de tarate de psylium si doua pungute de samanta de in (costa cam 12-13 RON). Le amesteci si iei dimineata si seara cate doua lindurite diluate cu iaurt, ceai sau apa. Atentie! nu se ia uscate. Neaparat trebuie diluate cu 200 ml de lichid altfel te ineci. Se ia imediat dupa diluare altfel se ingroasa si trebuie sa o prepari din nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De o saptamana? Si stai asa?! Te deshidratezi si faci alte complicatii. Mergi la urgente, nu astepta pina luni. E grav.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Uite aici,
http://totuldespremame.ro/......tratamente
Trebuie să mergi la medic, nu trebuie să stai aşa.
Sănătate!
Te pup!

| aldegor a răspuns:

Fii atent aici cum am scapat eu, eu am avut si febra 39 ma simteam foarte foarte rau, in primul rand bea ceai de menta mult este cel mai bun pentru enterocolita mi-au spus cei de la urgente.
2. mananca paine prajita cu ceaiul de menta si peste painea prajita pune putina branza feta, sau oricare alta naturala sa fie nu branza topita. si daca te doare poti lua ranitidina este ieftina la farmacie, dar sa nu iei mai mult de 2 pe zi, si sa bei mai mult de 2.5 litri de lichide, mananci bei ceai mai mananci mai bei ceai si tot asa si vei scapa iti spun sigur. Multa sanatate

| rafaelos99 explică:

As vrea un tratament ieftin. Daca beau ceai se rezolva ceva? Ceai de menta.