| Cherisheverything a întrebat:

Am o intrebare despre imperfectiunile tenului. Tenul meu este mixt, am cateva puncte negre dar multe imperfectiuni post-acneice. Ca niste... mici cicatrici. foarte mici. dar ma daranjeaza destul de mult...as vrea sa stiu un remediu natural ori o crema care se poate aplica or something. Am incercat o gramada si nimic nu merge. Va rog, fara copy paste de pe diverse site'uri, m-am uitat deja acolo. Multumesc! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| chibiusa a răspuns:

Cauta in farmacii sau in magazine crema cu extract de melc.
este foarte buna pentru cicatrici si pentru semnele care iti raman dupa acnee, dar si pentru riduri.
eu am avut niste cicatrici urate pe spate iar pe burta si piept urme de la varsatul de vant si am scapat de ele doar cu crema cu extract de melc

| DaBlackPoison a răspuns:

Mastile de argila sunt folositoare cand vine vorba de probleme si imperfectiuni ale tenului.Gasesti la Plafar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sapunurile naturale de pe www.efrumuseti.blogspot.com