| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit de curand de o crema cutaden. Eu as vreau sa o cumpar insa intrebarea mea este daca e buna pentru mine, eu am tenul mixt, am 1-2 cosulete micute pe fata si multe puncte negre. As vrea sa o folosesc pentru a imi face aceste mici imperfectiuni sa dipara insa nu stiu daca e potrivita. Voi ce ziceti? Daca nu e buna aceasta ce imi recomandati( si fara zynerit sau tratamente pentru acnee deoarece nu am si nu am nevoie de un tratament asa puternic)? Si eu folosesc si palsturi pentru puncte negre, deci credeti ca aceasta crema ma va ajuta daca dau cu ea in locurile unde am scos punctele negre?
Meci!

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

În mod sigur, ajută, dacă ai scos punctele negre(este cicatrizant)

| KellyGreen a răspuns (pentru faramatania):

Ok o sa incerc si sper sa functioneze, mersi pentru sfaturi.

5 răspunsuri:
| LittttleMonster a răspuns:

Buna! Avand in vedere ca nu ai cosuri foarte multe, poti sa iti faci un peeling cu malai o data pe saptamana.Iti dispar punctele negre definitiv, dar trebuie sa repeti procesul, si iti catifeleaza si lumineaza tenul.Este foarte bun si eul il folosesc, dar de 2 ori pe sapt(am ten gras). Whatever, take care!

| faramatania a răspuns:

Cutadenul este bun pentru coşuri dacă nu ai prea multe(este astringent), îl poţi folosi, dar mai poţi folosi şi unguent de gălbenele(doar pe locurile cu coşuri). Punctele negre nu se scot cu aceste unguente.

| KellyGreen a răspuns (pentru faramatania):

Am mai adaugat ceva la intrebare, uitasem sa mentionez.

| faramatania a răspuns:

Pentru puţin.Numai bine.