| Pojega_Mihai-Cătălin_1977 a întrebat:

Am o mica problema.De 3 zile am un os umflat in partea dreapta a sternului. Osul merge in sus.Sunt sigur ca este vorba de o coaste. Osul este umflat evident fata de celelalte os din partea dreapta. Osul este tare, imobil ca si cum ar fi un os normal insa este mult mai mare decât celalt.De precizizat ca nu a mai fost așa niciodată.Am o mica bănuială.Joi m-am pus in sfanderberg cu colegii la școală dar nu îmi amintesc sa ma fi lovit.Nu exista posibilitatea sa fie de la un mușchi.După sărbători voi consulta un medic daca problema persista insa am nevoie de ajutor ca sa îmi dau seama daca e. Urgent.Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Osul nu se umfla, ori a fost asa mereu si nu ai observat tu, ori ai slabit in greutate si acum coastele sunt mai accentuate ori te-ai lovit, dar ma indoiesc, pentru ca in cazul asta ar trebui sa ai si durere de care tu nu ai zis nimic.
Du-te la medic si vezi dupa consult ce are de zis si el.
Multa sanatate.