| SteFFz99 a întrebat:

Ma doare in partea dreapta sub coaste. Dupa ce am jucat fotbal si am alergat din greu a inceput sa ma doara. Ce e? Si cat persista? Am alergat inca cateva ore dupa credeti ca am agravat? Practic durerea a aparut cand am obosit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| oBelieveMe a răspuns:

Nu te speria..Sigur ai mancat inainte.Iti trece happy

Răspuns utilizator avertizat
17 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Durerea sub coaste sau putin mai jos de coaste, in dreapta, poate veni de la ficat ori colecist (fiere, bila). Stai linistit si ar trebui sa treaca. Daca persista sau daca la un nou efort apare din nou durere, trebuie sa faci un control echograf, s-ar putea sa ai pietre la bila, se intampla sa apara, pur si simplu. Exista tratament usor cu medicamente sau operatie minim invaziva cu laser. Pe urma e necesar un regim alimentar strict: fara prajeli, acide, acidulate. (daca e bila, bineinteles, se poate sa fie de la o lovitura, etc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Acea durere poate fi de la fiere.
Ficatul nu doare!
Ar trebui sa treaca de la sine, daca nu trece, treci pe la medic pentru un ecograf.
Te pup!

| AndreeaM1 a răspuns:

Pai eu cred ca e apendicita... Asa patesc si eu. Daca e apendicita trebuie sa te operezi.

| MaNumescCumDoresc a răspuns:

Si eu patesc la fel, dar la mine trece in maxim 10 minute!

| Zumber a răspuns:

Si pe mine ma doare cand alerg mult acolo te doare splina nu este ceva grav nu iti fa griji

Răspuns utilizator avertizat
| oBelieveMe a răspuns:

Nu ai agravat, apendicele nu au cum sa fie, sunt mai jos. Daca nu iti trece, du-te la doctorul de familie. Poate e ficatul.

Răspuns utilizator avertizat
| oBelieveMe a răspuns:

Normal trebuia sa treaca, avand in vedere ca nu cred ca azi ai jucat laughing
Ce ai mancat? Paote e din cauza mancarii sau ai mancat mancare grea de digerat. Si mie mi s-a intamplat, dar nu m-a durut bila, mi-a fost greata(da tot de la bila era ) laughing

Răspuns utilizator avertizat
| oBelieveMe a răspuns (pentru SteFFz99):

Cum naiba nu m-am gandit la asta laughing

Răspuns utilizator avertizat
| oBelieveMe a răspuns:

E febra musculara laughing

Răspuns utilizator avertizat
| yusty2 a răspuns:

Ti s-a pus carcel ai alergat mai mult decat ai putut!
P.S. incearca sa faci antrenament!