| Tonyyy a întrebat:

Am o problema..am amigdalele umflate de 2 zile.Am luat Tantum verde dar nimic.Nu pot inghiti nimic, ma doare foarte tare.Ce ar trebui sa fac, sau ce ar trebui sa iau? Fundaakiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlbaAura a răspuns:

Da fuguta la o farmacie si cere un antibiotic eficace pentru afectiunea ta. Spune farmacistei ce te doare. Daca ai facut o infectie Tantum verde nu e suficient.Insanatosire grabnica!

| Tonyyy explică (pentru AlbaAura):

Multumesc pentru sfat!:*

| AlbaAura a răspuns (pentru Tonyyy):

Draga Tony, ti-am raspuns cu tot dragul.O sa fie bine, ai sa vezi! Si iti mai dau un sfat. Evita pe cat posibil racoritoarele prea reci si mai plimba inghetata prin gurita pana sa o inghiti.Sa auzim de bine!

| Tonyyy explică (pentru AlbaAura):

Multumesc inca o data!big grin

| Tonyyy explică (pentru AlbaAura):

Heii,ti-am urmat sfatul.Ma simt mult mai bine! Multumesc!big grin

6 răspunsuri:
| AlbaAura a răspuns:

Tot eu sunt.Atentie cu antibioticele sa nu faci alergie. Specifica asta daca e cazul. Daca ai probleme de genul acesta iti recomand sa te duci la medic.Si nu mai amana.Se poate agrava.Si incepe cu febra.