| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU... Am o problema straight face Am pe picioare bubite din alea rosii mici... mi-au aparut de asta iarna, ce fac sa scap de ele?sad ( ma epilez cu lama de ras ) fundita + vot love struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Se numeste foliculita. Dupa igiena locala aplica un unguent pe baza de antibiotic (Baneocin, Nidoflor).
http://www.i-medic.ro/boli/foliculita

| Brâncuşi a răspuns:

Date cu crema...Stai sa ma gandesc la o crema de asa ceva, pai te poti da si cu crema de galbenele si altele...

| AriannaAri a răspuns:

Te poti da cu o crema.
Oricum, lasa lama de ras si toate prostiile astea gen crema depilatoare, benzi etc...Foloseste si tu epilatorul sau ceara.

| Dooolce a răspuns:

Sa te speli cu ceai de musetel sau sa amesteci ou cu malai si sa iti dai si sa iti tii pe picioare in jur de 15 minute si dupa aceea sa te cureti.