| NbhdDaughter a întrebat:

Am o problema destul de grava.De ieri mi s-a umflat ochiul stang foarte tare,pleoapa de jos,abia daca il pot tine deschis,ma doare. Cum sa fac sa imi treaca? Acum un an,am mai avut aceeasi problema,exact in perioada asta,la sfarsitul lunii februarie,am stat o luna asa,dar nu cred ca este la fel,pentru ca atunci a colectat (puroi),foarte repede,si nu ma durea,nu ma jena deloc,doar ca arata foarte urat si nu m-am putut duce la scoala,dar cu timpul a trecut si acum mai am decat un semn minuscul. Ce sa fac? Luni am doua teste si lectii foarte importante toata saptamana pe care nu vreau sa le ratez,pentru testatrea nationala. Cum sa fac sa imi treaca mai repede? Am multe unguiente,si m-am dat cu multe, dar nu cedeaza. La un oftalmolog nu am cum sa ma duc pentru ca este weekend. Ceva naturist sau un sfat eficient? Va rog mult crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Sa faci o infuzie (ceai de musetel) si sa le stergi ochiul bolnav si sa iei de la farmacie un unguent antibiotic care se numeste,, KANAMICINA SULFAT 1%" si sa te uiti la gaura chei de la usa de afara, ca sa bata current rece inspre ochiul bolnav si se va trece imediat in doua zile!

| Alisayer a răspuns:

Din spusele tale ai un ulcior.Si daca zici ca anul trecu taproximativ pe vremea asta tot l-ai avut inseamna ca esti alergica la ceva.
Multe persoane se confrunta cu asa ceva la schimbarea de anotimpuri.
Iata aici ai cieva remedii pentru urcior:
http://caietulminuni.blogspot.com/......besti.html