| fluturash_4893 a întrebat:

Ma intelat o albina de pleoapa si mi s-a umflat ochiul rau tare ce sa fac ca a imi treaca mai repede? fara rasp stupide am nevoie urgent sa imi treaca cel mai repede cel mai folositor rasp primeste vot +fundita

Răspuns Câştigător
| SelinaKyle a răspuns:

Eu de obicei calcam pe o albina dar eram mica si plangeam dar mama imi tinea furtunul pe locul umflaturii lasand sa curga apa cat mai rece.Nu zic de gluma mama mea a fost asistenta medicala dar pentru ca tu ai acea problema pe ochii ar trebui sa mergi la cea mai apropiata farmacista/farmacist si sa vezi ce parere are el despre asta...noroc si multa bafta!

4 răspunsuri:
| aneta a răspuns:

Ca sa ti se traga umflatura e bine sa pui noroi pe locul unde te-a piscat albina.Doar sa ai grija sa nu iti intre si in ochistraight face

| madutza2468 a răspuns:

Paii...ar fi bine daca te-ai duce la o farmacie(farmacista stie ce sa-ti dea), pana atunci iti pot recomanda sa-ti pui cuburi de gheata la ochi funda?happyP.S.gheata este foarte buna pentru orice umflatura

| viky98 a răspuns:

Eu iti recomand sa mergi rapid la doctorwinking

| JusthMusic a răspuns:

Pai daca te.a intepat o albina trebuie sa te duci imediat la doctor pentru risti sa faci soc anafilactic. Si tata a fost intepat acum cateva zile de mai multe albine pe ambele maini si seara i s.au umflat foarte tare. S.a dus la urgente si i.au pus de doua ori perfuzie...Deci trebuie sa mergi neaparat la doctor!