| Andrei_2426 a întrebat:

Hey TPU!
am si eu o problema. de ceva vreme devin dominat de instincte, ca sa le zic asa.sa va explic ce mi se intampla.
Indiferet daca sunt obosit sau odihnit simt cum dintrodata capat energie, cum corpul incepe sa vibreze(ca alt cuvant nu am), muschi mi se incordeaza, o senzatie usoara de discomfort in corp, si cel mai important capat o situatie de nervozitate foarte ciudata, ma face sa ma gandesc imediat cum sa distrug lucruri sau sa atac oameni.Mai ciudat e ca imi place pe moment.
Am avut doua situati in care nu m-am mai putut controla:
1.Eram in casa si nervozitatea era prea mare si la fel si placerea, am sarit din scaun si mi-am distrus biroul, dupa care m-am calmat, mentionez ca eram chiar relaxat inainte de asta si nici nu aveam motive pentru a ma enerva.
2.Eram cu un prieten pe strada, si la fel, am sarit sa il bat, atunci in momentul al a mai aparut o tentatie de a musca, si saracu pana au sarit doi oameni sa il ajute, oameni pe care i-am atacat ca pe prietenul meu.
ce credeti trebuie sa ma duc la un psihiatru sau psiholog? sau daca nu la ce fel de doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Essence a răspuns:

Vorbeste cu parintii, si ar fi bine sa consulti un psiholog. pentru orice eventualitate.

4 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Discuta cu parintii si neaparat cu un psiholog.Incearca sa faci un sport care sa iti permita sa iti descatusezi aceasta energie in mod pozitiv.

| thealchemist a răspuns:

Tu esti caz de psihiatru. sau poate ca te transformi in vircolac. era luna plina?

| Be12345 a răspuns:

Ar trebui sa consulti in psiholog.si el iti poate spune ce este in neregula cu comportamentul tau iar daca e grav poti apela si la psihiatru fara jena happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa treci peste etapa cu doctorul si sa incerci sa iti asiguri de pe acum un loc la ospiciu baietel.Bafta.Apropo,poti incepe cu o vizita pe site-ul asta:
Sunt cei mai buni in domeniu!
www.spital-obregia.ro
In partea dreapta a site-ului, ai niste numere de telefon, tot ceea ce trebuie sa faci este sa suni acolo si sa le spui problema ta, ei vor incerca sa te ajute, ba chiar se vor oferi sa iti asigure transportul gratuit! Este o ocazie de zile mari, insa mare atentie, oferta este valabila...ca de obicei in limita locurilor disponibile...Suna acum!