| iAmPsYcHo a întrebat:

azi logic vreau sa va pun o intrebare oricat de amuzanta vi se pare vorbesc serios. Toata lumea pe aick vrea sa stie cum poate sa scape de buzele crapate dar eu vreau contrariul vreau sa stiu cum as putea sa am buzele crapate la modul grav. Daca stii cum te rog comenteaza.
Dau funda *altfel nu se poate*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexxxButaaa a răspuns:

Salut, trebuie sa stai cu buzele umede in frig sau in ger... contează sa îți umezește buzele(într-un fel sa te lingi pe buze des). Eu in fiecare iarna am buzele crăpate ca am acest tic, îmi umezesc buzele.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand ai febra mare pentru mai multe zile, ti se crapa buzele de la deshidratare.

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Uita-te pe videoclipul asta si o sa vezi ce ai de facut https://www.youtube.com/watch?v=bCBI_8PHL1o

Răspuns utilizator avertizat