| Senyorul a întrebat:

Ce parere aveti de crema Brevoxyl [pentru puncte negre si cosuri ] de la GlaxoSmithKline S.R.L? Da ceva rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Senyorul explică:

Nu e avansata dar am citit ca trebuie sa ma dau cu ea 3 luni si peste 3 saptamani se vad rezultate

| andreeaemilia a răspuns:

Depinde de cat e de avansata acneea, daca e chistica nu prea. Mie nu mi s-a parut asa buna, poti incerca in schimb eryfluid sau varianta naturala si mai buna decat toate, gelul Faviclear de la firma Favisan pentru cosuri si puncte negre. Se gaseste la plafar. Iar pentru curatarea fetei bicarbonatul de sodiu e cel mai eficient.

| andreeaemilia a răspuns:

Poti incerca numa sa nu te sperii daca la inceput pare ca se agraveaza acneea, e temporar, iti scoate infectia afara din piele, de asemenea poate sa ti se inroseasca pielea sau sa te iriti. Daca zici ca nu e avansata cred ca ti-ar fi buna. Vezi sa nu stai la soare pe perioada tratamentului.

| Senyorul explică (pentru andreeaemilia):

Adica dupa ce ma dau cu ea trebuie sa stau in casa. sau mereu.
adica as putea sa ma dau seara la culcare. nu?

| andreeaemilia a răspuns:

Se poate utiliza de 2 ori pe zi de exemplu dimineata si seara.
Se recomanda reducerea la minim a expunerii la soare sau lampi cu uv.
(pe intreaga perioada a tratamentului), asta nu inseamna ca trebuie sa stai numai in casa, dar sa nu stai la soare.

http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=2964