| Salamandra44 a întrebat:

Hey TPU.Ce se întâmplă dacă fac baie cu apă rece în timpul menstruaţia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Cam nimic daca esti sanatoasa.

| Felissa13Eden a răspuns:

Te vor durea ovarele mai tare si, posibil sa racesti la ele dupa aceea, sau sa elimini cheaguri de sange.
Nu e bine sa faci dusuri reci cand esti in acea perioada, pentru ca poti face cistita.Apa calda calmeaza durerile.

| ariannakaterine a răspuns:

Vei avea crampe foarte dureroase, cel mai probabil menstruația va dura mai mult și vei avea un flux menstrual mai abundent. În plus, poți să răcești, deci nu e deloc recomandat să te speli cu apara rece in timpul menstruației!

| Salamandra44 explică:

Menstruaţiei***