| MădălinaDinu a întrebat:

big grin am o întrebarehappy. Cum se depistează bolile cu trasmitere sexuală la băieți? Absolut toate bolile puppy dog eyes. Ajung analizele de sânge? Sau trebuie făcute alte analize? Dacă da, care?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt cateva analize de sange si cateva analize care se fac din secretie uretrala/prostatica. Medicul de familie sau ginecologul ti le va indica pe toate.

| RAY a răspuns:

Testul hiv, alte bts se afla prin sange, sunt virusi care nu prezinta semne ca exista dar se pot transmite, barbatii transmit mai usor hiv ca o femeie

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Eu recent mi-am facut analizele de sange si era si hiv-ul pe acolo trecut, alte boli te atentioneaza, iti apar pe piele diverse pete, cosuri in zona genitala si un medic urolog isi va da seama de ce este vorba fara alte analize, probabil mai sunt si alte analize, dar nu le stiu