| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
Bolile cu transmitere sexuala ies si la analizele de sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Trebuie analize dedicate pentru asa ceva.Nu se poate sa impusti 30 de iepuri dintr-o lovitura.

| Frank51 a răspuns:

Iese doar hiv/SIDA. Restul de 20 de boli ies doar prin analize adn. Când se fac analizele clinica are un pachet complet care oferă și un test pcr și teste de secreție.

| gabicoo a răspuns:

Da.
Dar trebuie să faci analize pentru BTS.

| Anonim7391 a răspuns (pentru gabicoo):

Pai daca imi fac la sange si ies negativ la toate, ce rost mai are si celelalte?

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonim7391):

Daca ceri analize pentru BTS, esti mai sigur daca ai ceva sau nu.

| Anonim7391 a răspuns (pentru darrio2007):

Ok
Dar si din analizele normale exista sansa sa le depistez?

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonim7391):

Nu. Doar analize specifice.

| gabicoo a răspuns (pentru Anonim7391):

Nu. Trebuiesc făcute analize specifice BTS. Analizele medicale "normale" nu depistează BTS.