| Panteraa a întrebat:

Daca am o gaura micuta si neagra intr-o masea trebuie plombata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da.

| mona a răspuns:

Trebuie plombata

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acea "gaura micuta si neagra" este o carie care TREBUIE curăţată/polizată şi măseaua trebuie plombată!

Deci, trebuie să mergi la stomatolog!

Toate cele bune.

| Duucu a răspuns:

Am crezut că vorbești de altă gaură...
Da, trebuie, ca să nu se carieze pe viitor sau să ai dureri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, trebuie curatata si plombata. Altfel, se adinceste si pierzi maseaua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,trebuie sa mergi la medicul stomatolog sa polizeze locul respectiv si sa puna plomba acolo.
Te pup!

| puscahoreangaion a răspuns:

Du-te la stomatolog orice intarziere poate cauza infectie

| Chelsea13 a răspuns:

Recent, am avut si eu aceeasi problema. Daca vi astepta prea mult, asa cum am facut eu te va durea si mai tare. Trebuie sa te duci la un medic stomatolog neaparat. Altfel se va adanci si este urat de tot. Intai curata locul, dupa care iti pune plomba. Succes! happy fundita?

| Alleexxaannddrra219 a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la un dentist si acesta iti va spune ce si cum.