| AleeeeMaria a întrebat:

daca cineva are dureri in zona plamanilor si are pleura ingrosata (pleurita ) se poate trata fara sau cu operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Cred ca ai vrut sa spui-pleurezie-acumulare de lichid in pleura(acea membrana subtire care acopera plamanii si imbraca cutia toracica)Tratamentul se stabileste in functie de cauza bolii-cand este cauzata de o infectie-se indica tratament cu antibiotice, antiinflamatoare, calmante pentru tuse.Este nevoie de un diagnostic precis si toata medicatia sa fie indicata doar de medic.

| misu a răspuns:

Este o pr. grava, du te la doctor

| anacolda a răspuns:

Pir mult, sub forma de pulbere. Ceai de radacina de nalba mare de gradina. Intr-o luna-doua se rezolva, daca te tii de tratament.
http://wwww.vindecarenaturista.blogspot.com

| xFire8789 a răspuns:

Trebuie operatie...