| anonim_4396 a întrebat:

daca cineva simte in abdomen mai mult in partea stanga... ceva tare.ca un glod, care te incomodeaza, te doare daca apesi pe el sau daca te apleci, ce este? puteti sa dati imagini cu organele interne ale corpului uman in care sa scrie denumirile lor, articole...sau ce stiti voi.mersi

apropo:dau FUNDA+VOT la celelalte raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Unde in partea stanga?
In partea stanga ai: splina, colon, intestin, stomac.
Oricum, ar trebui sa fugi la doctor sa vezi exact ce este. Pot sa fie niste chestii destul de grave incat sa nu mai trebuiasca sa

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Http://www.biodigitalhuman.com/default.html
(s-ar putea sa mearga doar in browserul chrome)