| TotiImiSpunVaru a întrebat:

De cateva zile scuip o chestie galbena, uneori si cu firiceoare de sange. Tusesc si sunt ragusit. Cand inghit ceva simt ca ma arde in gat. Am si febra. Ce as putea avea? FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

N-ai de ce sa te sperii.Esti doar racit.Iar acea chestie pe care o scuipi este mucoasa.Adica muci.Cnad esti racit se aduna un fel de mucus in plamani.Cnd tusesti sigur simti ceva spre gat, ceva care te incomodeaza.Dar la faza cu sangele habar nu am.

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
chestia galbena se numeste Sputa..ar fi bine sa faci un control la medicul de familie apoi la pneumolog..ar putea fi ceva probleme la plamani, nu te juca, si nu lua in gluma, trateaza problema cu multa seriozitate, eu am ras si nu am tratat cu seriozitate si astazi platescstraight face
O seara bunahappy

| EmoPikaChu666 a răspuns:

Îţi sugerez să mergi la un medic. Acesta îţi va spune mai multe. Dacă îţi este frică nu-ţi face griji, ia-ţi cel mai bun prieten sau pe cineva de încredere cu tine. Baftă şi însănătoşire grabnică