| AndreiAlexx1 a întrebat:

Salut TPU,

Am o raceala de 3-4 zile. Tusesc rau si am gatul ragusit si ma doare gatul, mai ales cand tusesc, si am febra 37-38, si nu ma pot tine pe picioare uneori ca nu mai pot. Ce trebuie sa iau? Ma doare rau gatul cand inghit si cand beau apa si nu simt gustul si sunt infundat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi sa nu fie altceva decat raceala. Fuga la doctor.

| AndreiAlexx1 explică (pentru darrio2007):

Doctor? niste pastile sau nu stiu ca sa iau. ca daca ma duc la doctor zic ca am COVID. rolling on the floor si mananc rar nu pot sa mananc.

| johnnny123 a răspuns (pentru AndreiAlexx1):

Si de ce excluzi posibilitatea sa ai covid?

| darrio2007 a răspuns (pentru AndreiAlexx1):

La cat te amuza situatia, cred ca esti vreun troll plictisit. Stai acasa.

| AndreiAlexx1 explică (pentru darrio2007):

Nu sunt un troll si cred ca am luat cate-va antibiotice de raceala si niste picaturi si sunt mai bine. mai tusesc din cand in cand si nu ma duc la nici un doctor ca nu vreau sa fac testul de COVID! ca stii ca daca m-as duce si le zic ca am tuse seaca si febra etc. COVID testare *** nu vreau nici un test.

| AndreiAlexx1 explică (pentru johnnny123):

Mi-a trecut mai tusesc din cand in cand. dar daca m-as duce trebuie sa fac testul de COVID si nu vreau.

| AndreiAlexx1 explică (pentru darrio2007):

E clar am COVID ca familia mea e confirmat pozitiv. :/ ce fac?

| darrio2007 a răspuns (pentru AndreiAlexx1):

Anuntati DSP. Stati acasa cu totii 14 zile.

| AndreiAlexx1 explică (pentru darrio2007):

Si Bunicu e pe moarte a venit aia de la COVID.

| AndreiAlexx1 explică (pentru darrio2007):

A venit rezultatul pozitiv pe email.

| AndreiAlexx1 explică:

A si inca ceva ma doare si capul.