| Era256 a întrebat:

de ce când beau alcool, indiferent de cantitate vomit instant? Nu beau, dar asta s-a întâmplat prima dată când m-am atins de alcool și nu am nicio șansă să consum în cazul ăsta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Iti distruge organele gastrointestinale si de aia organismul reacționează asa. E mai bine ca nu poti bea. Esti mai sensibil decat restul si nu i nimic rau in asta.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabile esti alergic la alcool.

| Crackman a răspuns:

Ba mai bine.
Eviti ciroza si momentele penibile.

| ziftode a răspuns:

In engleza e un printzipiu: "hold your liqueur"
se pare ca tu nu poti
nu-i bai
nici Captain America (the first avenger) nu poate, doar ca el nu se poate imbata orice ar face!
asa ca... poate asta e un dar pentru tine, ca nu poti sa bei!

| elcosmin a răspuns:

Pai vezi tu? Fiecare organism reactioneaza diferit la substante. Din spusele tale am inteles ca nu esti consumator de alcool. Buuun! Pai motivul aici este! Nu esti obisnuit/a cu alcoolul, sau nu iti place gustul acestuia, organele tale opunand rezistenta neplacerii tale. Este foarte bine ca vomiti pentru ca in acest fel organismul tau se protejeaza. Acum mna, daca bei mai des si mai mult probabil nu se va mai intampla asta big grin

| Larionana a răspuns:

Este posibil sa ai probleme cu fierea sau poate pur si simplu te dezgusta

Incearca o bere fara alcool ca sa vezi cum reactioneaza corpul tau