| Panteraa a întrebat:

De ce cand faci o extractie de masea nu ai voie produse lactate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Împiedică închiderea rănii.
Nu se clătește gura și nici lichide calde nu se beau în ziua respectivă.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| RadioactiveUranium a răspuns:

Nu trebuie sa se dezvolte nici o bacterie pentru ca sa nu se produca o infectie si sa intri in altceva. Funda?happy

| TheDarkQeen13 a răspuns:

Pentru ca nu e bine, poti face puroi.Doar dupa cateva zile, dupa ce se inchide rana.Pa,pa.

| LivingLouder a răspuns:

Nu ai voie produse lactate

| ellaells a răspuns:

Deoarece laptele dezvolta microbii din zona respectiva

| catalin112 a răspuns:

Daca consumi lactate in ziua extractiei risti sa faci puroi adica o infectie doar dupa 1 zi sau 2 poti sa mananci orice.

| Elenika a răspuns:

Din cate stiu lactatele sunt medii ideale pentru dezvoltarea microbilor.