| elian1973528 a întrebat:

de ieri a inceput sa ma doara intre incheietura piciorului si testicule, dar acestea nu au prezentat ceva urme ( gen umflaturi sau ceva besici) dar acum parca cea stanga este putin mai lasata decat cealalta, nu stiu daca ar fi hernie, poate e de la raceala, nu am ridicat nimic sau sa ma fortez,ceva. VA ROG SA-MI RASPUNDETI, URGENT, DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulian1302 a răspuns:

Buna! Cel mai probabil este vorba fie despre hernie inghinala fie despre o apendicita( eu zic ca este hernie inghinala avand in vedere simptomatologia pe care o ai). Ambele afectiuni trebuie depistate si tratate corespunzator din timp! Daca durerile sunt pe partea stanga a corpului atunci posibilitatea de a avea apendicita este total exclusa deoarece apendicele se afla pe partea dreapta a corpului! Recomandarea mea este sa mergi la un consult de specilaitate chirurgical pentru a vedea cu exactitate despre ce poate fii vorba( mergi cat mai repede deoarece herniile inghinale cat si apendicitele trebuie uneori operate)!

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

Acum depinde si cat de tare te doare. Daca este o durere insuportabila, desi se pare ca nu, ar trebui sa mergi numaidecat la doctor. Daca doar te jeneaza zona aia, atunci cel mai probabil nu este ceva grav. Am avut si eu de multe ori asemenea dureri usoare. Peste cateva zile imi treceau. De cele mai multe ori simteam durere pe vremea cand jucam handbal, din cauza efortului fizic.