| Alli23 a întrebat:

Ieri am carat o plasa grea (4kg). Am ajuns acasa am stat putin pe pat si dupa vreo 2 ore a inceput sa ma doara spatele jos in partea stanga...e o durere suportabila ..in anumite pozitii ma doare, sau cand urc scarile. Nu mi s-a mai intamplat asa. Pot face hernie de disc? Sau poate e din cauza pozitiei incorecte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Poate nu faci efort fizic.Si eu patesc lucuri de genul pentru ca nu pot sa fac efort fizic mult dar iti trece.
Pune in cel mai rau caz pe cineva sa iti faca un masaj cu o crema antiinflamatoare.

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

4 kg e plasa grea la tine? Ai cumva 25 de kile si 1.2 metri? Poate doar asa... dar ca sa fiu util, pe viitor incearca sa distribui masa uniform: ori doua sacose aproximativ egale ca greutate, ori un rucsac sau un troller de-ala de cumparaturi, gen https://www.emag.ro/......D8VKY0BBM/

| LoveSleep a răspuns:

Nu ai nimic, o să treacă în vreo 2 zile. Dacă nu, mergi la medic. Nu ai nicio hernie de disc, stai liniștită. Sau poate ai, de fapt, dar sigur nu e de la plasa aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,faci prea putin sport,
Dar mergi la un medic, e cel mai indicatwinking

| Mariaanaaaa a răspuns:

Faza e ca s-ar putea sa cedezi cu coloana daca mai continui cu lucruri grele

| LoveSleep a răspuns (pentru Mariaanaaaa):

Dacă îți cedează coloana de la 4kg poți foarte bine să-ți tragi un glonț în cap, pentru că ești defect.