| deyu121 a întrebat:

De o zi mi-am aparut in talpa, la ambele picioare niste bubite mici care ma mananca groaznic.Nu stiti ce pot fi si cum sa le tradez? Oare de la ce mi s-au facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Posibil de la transpiratie. Incearca sa-ti lasi piciorul sa respire. Spala-te cu apa rece si eventual aplica putina crema hidratanta.

| K0sti a răspuns:

Numai tradatori in tara asta! Tradeaza-le ca o sa te tradeze si ele pe tine si atunci sa vezi!

| OoBunnyoO a răspuns:

Fie este de la transpiratie, fie este o ciuperca, fie este o alergie la o ciuperca, fie este un virus, precum herpes etc.
Incearca sa folosesti incaltaminte deschisa sau daca nu sosete de bumbac in urmatoarele zile. Daca nu iti trece, inseamna ca trebuie sa mergi la doctor.

| Comunity a răspuns:

Incaltamine proasta, se poate sa fie prezenta si o ciuperca din diferite medii de exemplu daca esti la liceu poti lua de la sala de sport sau igiena necorespunzatoare. Daca nu trece in nici un fel mergi la doctor.