| anonim_4396 a întrebat:

Am 11 ani si pe maini, picioare, obraji mi-au aparut niste bubite.......foarte mici care nu ma mananca. Nu stiu ce ar putea fi. Mentionez ca am mai avut varicela.
Sunt rosii si in unele locuri sunt mai multe (pe obraji), maine merg la doctor, dar stiti ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Cred ca este o alergodermie sau o boala infectiosa.Du-te maine la medic si iti va confirma diagnosticul si tratamentul potrivt.O noapte linistita iti doresc!

| mona a răspuns:

Probabil vreo alergie la mancare

| teodora200004 a răspuns:

Pai pare a fi o intoxicatie, ai mancat ceva mai dubios, adica ceva care ar fi putut stricat? Succes maine la doctor x_X!