| Alyn13 a întrebat:

Miau aparut niste bubite mici pe picioare care ma mananca infernal. Ce poate sa fie? Sa fie pajarul? Sa am ceva in sange? Sa fie vreo reactie alergica? Ce poate fi? URGENT VA ROG

Răspuns Câştigător
| Leea1234 a răspuns:

Pojar!?
in fine, eu cred ca este o alergie, dar pana luni nu gasesti deschis la medicul de familie, si la urgenta astepti...de-ti trec bubitele!
sa nu te scarpini, cand te mananca da cu spirt...si luni la medicul de familie!

8 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Poate te-ai urzicat, daca ai iesit la padure/in parc. Sau alergie. Pojar, doar pe picioare, nu cred. Eu stiu ca apar bubite pe fata, pe abdomen...

| elena a răspuns:

URGENT, TE ROG mergi la medicul de familie sa-ti dea o trimitere la dermatologie sau mergi direct la o policlinica cu plata.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o alergie, sau varicela, sau o dishidroza. Du-te la dermatolog, vezi ca exista si camere de garda urgenta pentru asa ceva.

| sorin a răspuns:

Ai fost ciupit de tantari sau de purici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi urgent la medicul de familie sau dermatolog.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la urma te alegi cu ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum este si imi pare rau si pentru tine, mergi la medic ca daca sunt bube dulci nu trec decat cu un unguent. BAFTA.

| Puky a răspuns:

Te-a intepat tantari si mi-e mi s-a intamplat asa de multe ori ma scarpinam la fel ca tine.deci am avut si am aceiasi situatie