| Ella6991 a întrebat:

Hey TPU!:*
Deci. nu sunt chiar atat de grasa dar am si eu niste sunculite asa colaceisigh
Cum petrec aproape toata ziua la scoala pap o gramada de dulce.Am pofte ( fara prostii), cu exercitiile nu prea le am ca ma plictisesc repede si imi piere chefu, vreau altcvsau cum as putea sa scap de pofta de mancare?
FUndiTsaalove struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nicole a răspuns:

Buna.
Mai bine inlocueste dulciurile cu niste fructe.
Dupa ce mananci bea o cana cu apa + lamaie si asta iti va retine pofta de mancare pentru 2-3 ore.
Incearca sa consumi cele mai multe calorii dimineata iar de amiza si seara mai putin, nu manaca dupa 18-19.
Pentru ca sa nu te plictisesti facand exercitii fizice pune muzica.
Uite si un site care o sa te ajute la sigur
http://www.sanatateata.com/frumusete/exercitii.htm
Cand afara e cald si daca ai rolle sau bicicleta foloseste-le macar cate 30 min pe zi.Este bine daca consumi 2 litri de apa pe zi si sa te plimbi macar cate 20 min la aer liber.
Numai bine si succes.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Sunculițele acestea și colăceii au grăsime. Acestă grăsime se pune pe inimă,pe vene,pe ficat,pe toate organele tale.
Ca să nu mai ai poftă de mâncare trebuie să înlocuiești prăjiturelele și preferatele tale cu fructele tale preferate. Sunt fructe dulci. Acestea sunt mult mai sănătoase și te ajută foarte mult să scapi de colăceii tăi.
Dacă ai o situație fiananciară bună te poți duce undeva la dans sau la un sport care să te pasioneze foarte mult sau să îți cumperi o bicicletă care să o pui în sufragerie și să alergi zilnic.
Pe lângă dulciuri trebuie să mănânci și legume și foarte multe alimente sănătoase.
Dacă nu,te duci în sufragerie la tine, frumușel și începi să faci exerciții care îți vin în minte, pe melodia preferată.

Sper că sfaturile mele te-au ajutat!
Numai bine!

| adriangabor92 a răspuns:

Fa sport