| Cineva. a întrebat:

Cum scap de sunculite?

11 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Cu tinctura de Traian Basescu, lol laughing.
Lasand gluma, ar fi nevoie de ceva mai multe detalii, unde sunt pozitionate aceste "sunculite", cat de vechi sunt, etc. Insa cu mult sport si o dieta echilibrata, poti totusi preveni intensificarea lor, daca nu ameliorarea!
Succes, pa-pa!

| 009 a răspuns:

Duci un regim de viata sanatos:fructe, legume, lichide(nu numai apa ci si supe, ciorbe si sucuri naturale)carnea de pui, curcan si peste slab e indicata in diete... faci mult sport si cam atat, daca nu te poti duce la un nutritionist sa-ti faca o dieta special bazata pe nevoiele tale

| Zenithf a răspuns:

Cu mult efort si un regim alimentar sanatos. Intra pe http://www.mypyramid.gov/ sa aflii detalii privind alimentatia.
Ai putea acum sa faci o cura de lebenita (harbuz sau pepene verde prin alte locuri), ajuta foarte mult la topirea suncilor de pe burta si solduri. Dar numai combinata cu efort fizic/sport.

| marrr a răspuns:

Yummy, imi facusi poftabig grin. Fa sport, tine o dieta echilibrata[dieta insemnand mancare sanatoasa, nu un iaurt dimineata, un mar la pranz si nimic seara]. Fara fast food, sucuri, mancare din oras[gen pizza sau alte sandwichuri facute la fast-food], mai ales vara. Poti manca multe salate, care sunt foarte gustoase si potrivite pentru vara, cartofi la cuptor, paine neagra. Ai sa vezi ca nu e greu sa tii o dieta sanatoasa. Dupa ce incepi vei vedea ca te vei simti mult mai binebig grin Sanatate

| hiigee a răspuns:

Abdomene?laughing

| Georgiana2905 a răspuns:

Usor de zis greu de facut. Cauta mai bine pe net niste sfaturi si daca reusesti zi-ne si noua

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

In fiecare seara de la ora 8 seara fix poti face niste exercitii simple! Te pui pe burta si incet incet, dar incet de tot iti atingi sunculitele pe masura ce le simti incepi sa strangi tot mai tare, la un moment dat o sa apara un mic sentiment de excitare, atunci strange cat poti, dupa aceea poti sa faci 100 de abdomene.

| imortal a răspuns:

Le crestezi nitel si sambata, duminica jap pe gratar cu ele, fitness, alergare usoara, abdomene foarte multe, 3 mese fixe pe zi (din lemn daca se poate) prima undeva pe la 8 sau la 30 min dupa trezire, a 2 nu conteaza, dar ultima sa fie pana in ora 10. iar pentru marrr laughing) du-i tata 2 chile de sunculita ca moare de pofta nu vezi.

| Onitzz a răspuns:

Le tai? laughing

lasand gluma. sport si alimentatie sanatoasabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai faci nu mai mananci dupa ora 7winking
faci sport...

| Bogdan_8013 a răspuns:

Incearca sa mananci mai multa sunca presata. Astfel corpul tau va deveni mult mai presat si aparent mai 'facut'. Totusi, orice om stie ca o dieta, mult sport sau un obicei in a merge la sala, poate ajuta destul de mult. Combinate, ceea ce ar fi necesar si ideal, iti va da rezultate exceptionale. Trebuie doar sa ai ambitiewinking
Succes!