| iuliaa27 a întrebat:

Exact acum un an am cazut cu rolele si mi-am rupt mana.Azi la ora de sport am cazut tot pe aceeasi mana. Ma doare ingrozitor. Oare sa fie din nou rupta? Ce sa fac? Cum sa fac ca sa nu ma mai doara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Pune gheaţă în primul rând iar apoi bandajeaz-o. Dacă spui că ai avut-o ruptă anul trecut, clar oasele acelea sunt mai sensibile. În cazul în care durerea va lua amploare, mergi să faci o ecografie să vezi exact ce s-a întâmplat.
Sănătate!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Rapcapitulare a răspuns:

Ruptă nu, dar poate puţin fisurată ..Eu zic să consulţi un medic dacă continuă să te doară big grin. Însănătoşire grabnică!happy

| misterChristian a răspuns:

1 poti sa pui ggeata cate 10-20 min pe zi 2 pune pe mana lamaie si infasoara in fiecare seara tip de vreo o saptamana 3 pune c&arne rece si infasoareo daca nu merge nici una dinstre aste noroc si sa ti se vindece mai repede

| TokiDoki a răspuns:

In primul rand:1. daca e invinetita si umflata, pote sa fie rupta;
2.Parerea mea e ca trebuie sa te consulte un medicwinking