| Anonim1447799 a întrebat:

îmi doresc atât de mult sa ma îngraș dar nu pot, am apelat și medicul de familie dar nu i-a prea pasat și am primit niște simple vitamine, puteți va rog sa îmi spuneti ce ar trebui sa fac sa mai pun macar 5 kg, ceva medicamente sau ceva mâncare?
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vitaminele nu ingrasa, doar mancarea sanatoasa!
Vitaminele intaresc sistemul imunitar.
Pune mana serios si mananca sanatos cu carne, vegetale si carbohidrati, macar 3000-3500 calorii pe zi.

| mt2Ro1211 a răspuns:

Fii atent aici, ca sa te ingrasi trebuie sa te obisnuiesti sa mananci mai mult, tu te intrebi acum cum saq faci asta, trebuie sa pui mancare mai multa in farfurii mai mici ca sa para ca este putina mancare, asta iti va pacali sub constientul si vei putea manca mai mult ca sa te ingrasi, poti manca dulce sau mancare prajita, bafta.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns (pentru mt2Ro1211):

Daca mâncarea este buna mănânci până pocnesti