| Michaela89 a întrebat:

in curand voi purta ochelari pentru miopie si vreau sa stiu daca trebuie purtati mereu, chiar si atunci cand scriu la scoala.Ce spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, ochelarii pentru miopie trebuie purtati absolut mereu. Ii pui dimineata cand te dai jos din pat si ii scoti seara, ultimul lucru inainte de a adormi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, ochelarii pentru miopie trebuie purtati mereu. ai sa vezi ca peste 3-4 luni de purtat o sa iti fie chiar incomod fara ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal! Ce crezi ca sunt ochelari de soare! Si eu port.

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Da ochelari trebuie purtați mereu mai ales la scoală. Si eu port ochelari si am miopie, nu e ceva care sa te ingrijoreze miopia dacă porți ochelari totul e ok, o sa te obijnuesti cu ei si dupa o sa iti fie greu sa ii mai lasi. bafta.

| MihaiEdy1993 a răspuns:

Poarta-i tot timpul daca nu vrei sa ajungi orb la batranete.

| FlyingFox a răspuns:

La miopie mai ales trebuie sa-i porti si in special la scoala.