| Justmeandmysmile a întrebat:

jucam cu o colega baschet la ea in curte si am calcat stramb cu piciorul drept si ma doare in jurul acelei mingiute din dreapta labei piciorului( am incercat sa gasesc denumirea dar nu am gasit) dar ma doare doar cand merg nu si cand stau (poate doar in cazul in care sprijin ceva pe el ) dar nu e entorsa ca altfel as muri de durere. Pot sa merg dar cu durere in zona mentionata mai sus (in jurul mingiutei tongue). Va rog daca a mai patit cineva asa sa imi dea detalii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Lalala202 a răspuns:

"Mingiuta" aia este glezna!laughinghappy
Si de durere, iti revi si singura, da cu un gel ceva.

| Alexandra8989 a răspuns:

`mingiuta'e glesna si app ia niste ceapa... taie-o marunt. pune-o pe o carpa si pune otet peste ea si pune-o in zona cu durerea si leagate si lasa asa pana maine dimineata...sa nu te sperii ca o sa ti se albeasca pootin piciorul si o sa aiba un miros naspa :-&

funta?