| anonim_4396 a întrebat:

De vreo 3-4 zile ma doare intr-una piciorul. De fapt de vreo saptamana, dar durerea era infima, nu se simtea asa tare. Nu stiu exact unde, pe la nivelul piciorului, prin zona osului navicular. Oricum, durerea s-a tot agravat si nu prea mai pot merge, merg schioapata. Daca apas acolo doare, de asemenea doare si daca imcerc sa ma ridic sau sa misc piciorul sau sa pun tensiune pe el. Nu am calcat stramb sau asa ceva. Oare de ce doare? O sa imi treaca de la sine? Voi ce ati face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Poate fi guta. Mergi la medic.

| ancaval a răspuns:

Mergi la medic!

| NoisyLight a răspuns:

Dacă tot cunoști tarsul atât de bine, de ce nu îți pui singură un diagnostic?

| anonim_4396 explică (pentru NoisyLight):

Lol am cautat pe net anatomia piciorului ca sa pot sa spun unde ma doare. E ceva gresit in asta?

| anonim_4396 explică (pentru NoisyLight):

Te bucura sa raspandesti rautate gratuita si sa dai un raspuns inutil doar ca sa cresti in topul zilei. Esti degeaba aici daca nu ajuti oamenii happy

| NoisyLight a răspuns (pentru anonim_4396):

Este greșit faptul că nu mergi la un ortoped. Poate fi vorba despre un tendon, sau un mușchi micuț, nu neapărat un os. Un diagnostic corect nu se pune pe net, indiferent despre ce afecțiune este vorba. Deci, mai ușor cu LOL și mai repede la doctor.

| anonim_4396 explică (pentru NoisyLight):

,,Lol" a fost doar sa nu zici ca ma iau de tine sau asa ceva. Ceea ce se pare ca pur si simplu nu intelegi este ca eu am folosit cuvantul ca centru de reper, ca sa intelegeti despre zona e vorba. Daca citesti mai cu antentie:,, nu stiu exact unde". Piciorul poate insemna o groaza de zone. Si ce e gresit in a intreba aici? Poate exista persoane care au mai trecut prin ceva cat de cat asemanator. Pentru asta e categoria,, SANATATE", ca sa le raspunzi tuturor cu,, du-te la doctor"? Sau to mergi la doctor din orice durere?