| wtxwhdxifdjebdd a întrebat:

ma simt ciudat.Am o stare gretoasa cu privire la tot.Nu mai vad placerea in nimic.Doar dezgust pentru tot.In tot practic vad moartea.La figurat.Am prieteni,tupeu, viata sociala ma indoiesc ca ar fi o problema.Doar cateva mici cu parintii.Ce ar putea fi? Depresie, anxietate? Ceva idei pentru "insanatosire gravnica"? laughing
P:S:Fara psiholog pls big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Suna a inceput de depresie sau doar o stare extrem de proasta, in cel mai bun caz. Daca starea persista mai mult de cateva zile si avanseaza, ar fi bine sa iei masuri (cum ar fi psihologul, daca este cazul).

| suMRed34 a răspuns:

Cred ca e o depresie,poti incepe prin a o ruga pe mama ta sa iti faca mancarurile preferate, sa revezi filmul preferat, sa te uiti la comedii, sa iesi cu prietenii, sa ii rogi pe ai tai sa mergeti intr-o mini-excursie.Fa lucrurile care iti placeau mai de mult!

| oHarryo a răspuns:

Fii mai optimist. Traieste viata, suna a depresie insa ma rog, daca nu doresti psiholog pur si simplu incearca sa faci ceva care sa te bine dispuna. tongue Succes.