| Panteraa a întrebat:

Mi-a iest in partea stanga a nasului, aproape sub ochi un cos mare din acela sub piele. Am incercat sa il storc si a iesit mai mult sange decat altceva. Acuma s-a umflat si se vede foarte urat. Ce sa fac sa scap de umflatura si de el cat mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DelphhiN a răspuns:

Poti incerca sa pui gheata...sau o lingura rece peste umflatura

| Killer4Oscuro a răspuns:

Pune un cub de gheata pe el.

| Roby12JB a răspuns:

Stiu prin ce treci, e oribil atunci cand iti apare ditamai coșoiul si nici aspectul fizic nu prea e placut, data viitoare daca iti mai apar cosuri sub piele lasa-le, tocmai cand apar la suprafata pielii date cu o crema antiacnee sau cu o solutie care usuca(Biter Suedez)....in privinta problemei tale cu umflatura nu stiu date cu o solutie care are ca scop uscarea cosurilor..........Succes! :*