| Anapanda a întrebat:

stiti m-ai multe informatii despre resimțire a bătăilor inimii în tot organismul? stiu ca poate fi un simtom al anemiei, da uneori mai sunt obosita dar m-am gandit ca poate fi de la calculator, televizor sau telefon tin sa mentionez ca m-am operat de polipi si tot mai respir pe gura si cica trebuia sa ma mai operez o data ca au revenit ( mai respir si pe nas uneori ) si la anemie mai scria si scadere in greutate ( nu este valabil la mine ). Totusi e posibil sa am anemie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Se numesc palpitații. Nu sunt de bine. Poate ar trebui să vezi un medic specialist în așa ceva.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Fa-ti analize de sange, vezi daca ai deficit de fier. De obicei daca ai interiorul pleoapei de jos palid in loc de rosu este un semn ca ai anemie. In afara de oboseala (care este un simptom general pentru numeroase afectiuni) din ce ai descris nu pare a fi vorba de anemie.