| Didi* a întrebat:

Pai as vrea sa ma operez de polipi...
Daca imi fac anestezie locala ce vor aplica sprei sau injectie?
Pe unde se scot polipi pe nas sau pe gura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Daca vrei sa te operezi de polipi, ai grija la ce medic mergi. Alege unul bun, caci daca nu face operatia cum trebuie, adica daca nu scoate radacina completa a polipilor, vor creste la loc. Sotul meu asa a patit si acum trebuie sa se opereze din nou. In ce priveste anestezia locala este injectabila, iar polipii se scot pe nas. E destul de urata operatia si dureroasa, dar n-as vrea sa te sperii si sa te descurajezi. Sanatate maxima!

| Arthur a răspuns:

Injecţie cu siguranţă. Toată operaţia are loc la nivelul nasului.

| darrio2007 a răspuns:

Polipii se scot pe nas.Doare putin dar merita.Nu vei mai avea probleme. Mi-am operat baiatul acum 12 ani de asa ceva si nu am mai avut probleme cu el de atunci.

| Xonia a răspuns:

Pe gura ti vor scoate,
Mie parca mi-a dat cu un sprei, de cateva ori si mia amortit incet, incet
Iti da prima data, mai stai putin, dupa iti mai da iar...
Oricum sa nu-ti fie frica ca nu doare
Pa-pa

| ikram a răspuns:

Pai opereaza-te cu laser e cel mai bine, nu te doare.

| Mariiko a răspuns:

Daca iti face anestezie nu-i nimic nu vei simti absolut nimic sa nu. ti fie frica la sfarsit te vei simti minunat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe nas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe unde se scot polipi pe nas sau pe gura

| petrovicimarius98 a răspuns:

Salut tocmai am fost eu operat de acum cateva zile de polipi. Iti baga o branula in mana nu doare deloc, si in branula iti baga morfina(anestezia). Simti doar ca vine ceva pe mana si cand ajunge la umar te adoarme. Nu simti nimic dar nimic. Simti parca au trecut 2 secunde. apoi dupa ce te trezesti o sa te doara putin gatul si o sa tina asa cam 7 zile apoi te vei duce la cotnrol la domnu \ doamna doctora si te va controla