| Andreixxddd a întrebat:

Am 15 ani si nu m-am operat de polipi. Simptome nu am, nasul infundat il am doar cand sunt racit si pot respira bine pe nas. Cand ar trebui sa ma operez sau trebuie sa ma operez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IonutCG90 a răspuns:

Salut. Nu te lua după răutacioși. Nu trebuie să te operezi. Dar e bine să faci un control amănunțit la doctor măcar o dată pe an. Nu-ți face griji, nu te teme, nu ai nimic. Mulți ani înăinte îți urez&sper că ți-am fost cât de cât de folos Andrei.

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Daca nu te deranjeaza poti trai cu ei oricat.

Bula
| Bula a răspuns:

Polipi nazali cresc doar la unele persoane si trebuie scoase doar daca ingreuneaza tare respiratia prin nas.

| sierra1 a răspuns:

Preventiv (așa cum zici de polipi), poate iți scoți și splina