| anonim_4396 a întrebat:

Știți cumva cum se numesc acele picături care ti se pun in ochi cand mergi la un consult oftalmologic? Si cat durează pana o sa vezi din nou normal?
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Picaturi cu atropina care dilata pupila. Vederea va fi incetosata si vei avea o oarecare sensibilitate la lumina(te deranjeaza)--- totul va trece in cateva ore.

2 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Picaturi cu atropina, dilata pupila. Dureaza cateva ore.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se numeste atropina si dureaza cateva ore.