| SandaraPark a întrebat:

Verisoara mea fumeaza din august, cam asa si in urmatoarea perioada merge sa-si faca niste analize. Nu vrea sa afle parintii ei and stuff, intrebarea, sau intrebarile mele sunt: Daca fumeaza de putin timp, se vede pe plamani ceva? Sau in sange se vede nicotina? Sau exisita vreun risc sa se vada ceva? Mentionez ca fumeaza o tigara pe zi sau una la 2-3 zile, deci nu e dependenta or something.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nico097 a răspuns:

Daca face radiografie la plamani se vede dar poate sa spuna ca nu e fumatoare dar sta printre fumatori si se scoate cat despre analize la sange nu se vede nimic/.

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Nu se va vedea nimic. Si depinde foarte mult si de ce fel de analize va face.

| petre059 a răspuns:

Daca fumeaza nu apare, daca e cu iarba poate sa apara. vorbesc serios.