| AndreCrazy a întrebat:

un prieten de al meu fumeaza fara ca parintii lui sa stie. Trebuie sa isi faca analize la sange. Exista vreo sansa sa scape de nicotina din sange in circa o saptamana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexandra8787 a răspuns:

Buna! In primul rand vreau sa-mi cer scuze ca trebuie sa iti dau un raspuns negativ, dar acesta este adevarul.Nu se poate asa de repede! Pentru a scapa de nicotina din sange(fie ca te droghezi, fie ca fumezi)trebuie sa scapi de acest viciu CEL PUTIN 5 luni de zile. Funda? te rog...

5 răspunsuri:
| AresLusitani a răspuns:

Nu prea laughing o sa dea de necaz, doar daca face cumva sa nusi mai faca analizele

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand analizele de sange care se fac normal nu arat nicotina. Vrei sa fii sigur nu fuma deloc si mult sport

| Felys a răspuns:

La investigatiile pentru plamani se vede, nu in sange, asta nu insemna ca nu trebuie sa se lase de fumat, nu doar de frica parintilor ci pentru sanatatea lui

| ThatsMethod a răspuns:

Nu.Scuze..Eu am mers de multe ori la medic si stiu mai multe despre Medicina.

| AndreCrazy explică:

Aw ce a incurcat-o. Mersi de ajutor! big grin