| WoKy a întrebat:

Buna TPU.
Prietena mea nu fumeaza, insa in ultimele 2 vineri a fumat cam jumatate de tigara cu mine. Nu pot spune ca a fumat 1 tigara in doua zile(cu decalaj de 1 saptamana), iar inainte nu mai fumase.
Ea vrea sa isi faca niste analize la sange, e posibil sa-i iasa nicotina in analize?
P.S- a mai inhalat fum de la alti fumatori.
Funda+vot!
Fara off topic!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Skyglory95 a răspuns:

Daca traieste intr-un mediu cu multi fumatori nu poate sa ii demonstreze nimeni ca a fumat! se poate scuza zicand ca a inhalat fum de la cei din jur! insa nu o sa iti zica medicul daca ai fumat o tigare sigur ca fumezi! deci puteti sa stati linistiti!

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu iasa nimic la analize

| emi1998 a răspuns:

Daca inhalezi fumul nu iei nicotina decat gudronul si chimicalele. Daca a fumat nu cred ca o sa iasa la analize asa de putin. Daca fuma un pachet sau ceva de genu atunci era o problema.