| ShikeSeppun a întrebat:

Vreau cateva sfaturi si pareri in legatura cu ceva si anume: Ce parere aveti de asa numita "Dieta >Balerina"-- Ora 8:00 – 1 cafea.
- Ora 10:00 – 2 oua fierte
- Ora 12:00 – 1 pahar suc de rosii
- Ora 14:00 – 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 – 1 mar
- Ora 18:00 – 100 g branza slaba
Se slabeste 1 kg/zi.[Am citit multe comentari pro si contra si multe fete au sps ca a dat roade] As vrea sa incerc sa tin dieta asta timp de 2 saptamana sa slabesc 5kg pentru ca am 53kg si vreau sa ajung inapoi la greutatea mea >normala.< Ma gandeam sa o tin 4 zile apoi pauza alte 4 zile tot asa timp de 2 saptamana. Dar sa o combin si cu un sport gen plimbatu cu rolele. Tu ce sfat imi dai? Oare merita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GaBrYeLa18 a răspuns:

Buna! pentru ca e vara nu pre ai pofta de mancare si iti recomand sa mananci multe salate, sa faci sport si iti mai spun ceva daca vrei sa slabesti la burta bea in fiecare dimineata cate o cana de apa plata (la care poti adauga lamaie)dar dupa ce ai baut apa stai jumatate de ora si apoi mananci.Bineinteles ca nu poti sa stai numai cu salate dar incearca sa ai alt mod de viata si sa nu mai consumi grasimi si o sa vezi ca o sa te simti mai bine.Ai mai putea manca maxim 4 felii de paine pe zi, multe fructe si legume, iar daca ti se face pofta de ceva dulce cumpara o ciocolata neagra sau o inghetata fara pra multe grasimi.Succes!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Anname a răspuns:

Poi nu stiu cat de sanatoasa e daca trebuie sa mananci oua fierte in fiecare zi ( nu este deloc recomandat) incearca.

| Cosmin86 a răspuns:

Trebuie sa fii RETARDAT sa tii o asemenea dieta.

Dar asta este, unii oameni sunt redusi mintal si incapabili sa slabeasca sanatos, si au nevoie sa se distruga cu asemenea diete.