| anonim_4396 a întrebat:

Heya TPU! Am aproape 11 ani 1.61 cm si 54 kg ce as putea face sa mai slabesc nu dati siteuri ci retete pentru a slabi dar mai rapide.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| XxXxyuukixXxX a răspuns:

Aww happy cute..Pai..numai mananci prajeli doar carne fiarta sau gratar fara ulei si sare din exces multe legume fierte salate..si important maxim pe zi 3 litri de apa..intr-o saptamana slabesti 4 kg happy de la apa si daca mananci sanatos ^.^ daca vrei sa mananci un anume fel de mancara care necesita sa calesti carne ceapa etc o rogi pe Mama ta sa caleasca ceapa si carnea cu unt happy (fara cartofi prajiti decat piure sau naturi si 3 mese pe zi dimineata la pranz si seara)happy intre mese poti manca un mar o felie de pepene dar trebuie sa renunti la dulciuri inghetata chipsuri mancare de la fast-food etc

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Picior esti prost.Si merg cu bicicleta cate 5 km pe zi dar nu simt nici o diferenta

| bbxbeibiiii a răspuns:

Eu am auzit undeva ca numarul de centimetri indica numarul maxim de kilograme pentru greutatea ideala.
Cum tu ai 1.61, cred ca trebuie sa ai maxim 61 de kg, deci esti ok

| Noi_Rade_Cu_1994 a răspuns:

Fa cate o ora de sport (miscare) in fiecare zii si cat mai multe fructe si legume

| Larsette a răspuns:

Nu stiu ce vrei tu sa slabesti la inaltimea ta kg nu sunt prea multe!
Eu timp de o luna nu am mancat aproape deloc! Am baut foarte multa apa si doar la pranz mancam putina supa sau ceva, in rest nimic. Intr-o luna am slabit 5 kilograme, dar ai grija cu orice dieta ce o ti, eu dupa asta am ajuns la anemie si a trebuit sa mananc si sa iau vitaminte, deci totul s-a pus la loc... ai grija!

| Sebasteano a răspuns:

Sall
Incearca sa mergi cu bicicleta cat mai multi kilometri [pe viteza usoara]

| DeliciouslyComplicated a răspuns:

Nu te astepta la retete rapide ca nu ai sa gasesti ceva mai usor si mai rapid decat o salata. de rosii sau ce preferinta ai. Acum. daca vrei sa slabesti nu manca nimic dupa 7 seara si baga-te la sala sau baga niste abdomene sa te definesti! ca la 54 de kg nu cred ca esti gras. Sper ca am fost de folos

| TheRun a răspuns:

Poi retete nu stiucrying(.Dar iti sugerez sa scofi bicicleta de la garaj sau sa alergi un pic.Asa faci conditie fizica nu cu retete.Si in plus incearca sa nu mai mananci multa paine si grasimibig grin
Funda plz.

| picior2012 a răspuns:

Laba la greu