| annaanne3 a întrebat:

Heyy TPU. As dori sa va pun si eu o mica intrebaree.
Stiti vreun remediu pentru accelerarea cresterii unghiilor?
Am unghiile destul de micuute si mereu cand cresc se rupsad... nu cred ca am destuul calciu. Am vrut sa imi pun Tips-uri dar cea de la manichiura mi-a spus ca apoi unghiile mele vor fi moi.Stiti voi vreun remediu:d?

Mersiiiiiiii anticipat!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ancutss30 a răspuns:

Exista mai multe lacuri in cataloagele Avon:*Si costa cam 15 sau 20 lei:*

5 răspunsuri:
| DeeDee a răspuns:

Nu de ceva care iti accelereaza cresterea unghiilor ai tu nevoie, ci de un intaritor de unghii.
Si nu e de la calciu - unghiile sunt alcatuite din keratina tongue

| ioana_7606 a răspuns:

Ar trebui sa te duci la farmacie si sa-ti iei un tratament de intarire a unghilor, sau poti sa-ti ti unghiile in apa calda.

Bafta!

| HepiBăluuns a răspuns:

Pai cand le folosesti f mult crescbig grin

| MiRuNa_4294 a răspuns:

Date cu intaritor sau incinge un pic de ulei in tigaie pune intr-o cana apoi date pe unghii la va intari si nu se vormai rupe cat pentru accelerare nu prea ai cum pentru ca tot calciul este luat de par si unghii

| Anonim232323 a răspuns:

Da, nu ai calci din aceea cauzawinking, bea mult lapte, iaurt, din genul lactatelor si mult ou. Succes