| Lexy_8521 a întrebat:

Hi! Daca te operezi de apendicita prin interventia chirurgicala cu laser potyi sta macar in lenjerie intima? Deoarece in timpul operatiei normale stiu ca te dezbraca complet ceea ce mi se pare jenant si penibil chiar daca acei doctori fac asta in fiecare zi etc chatterbox

As vrea ca sa stiu raspunul la intrebare din perspectiva celor care au trecut prin o astfel de interventie happy
Si daca imi puteti spune daca slabesti macar foarte putin dupa operatie datorita regimului alimentar happy

Thank!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tourniquet a răspuns:

Vorbeste cu doctor. Eu cand am fost operata de apendicita (taiata, nu cu laser) am stat goala deoarece eram mica (6 ani) si nu stiam ce-mi fac si cand am adormit de la anestezie m-au dezbracat. laughing
Deci vorbeste cu doctorul.
In legatura cu slabitul eu am slabit nici prea mult, nici prea putin. laughing Regim dat de doctor trebuie respectat minimum 2 saptamani. happy

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu poti sa stai imbracata cu nimic, din necesitatea de sterilizare a campului operator. Sa stii ca nu e deloc penibil, ceea ce simti tu este doar o falsa pudoare provenita dintr-o carenta de educatie. Pudoarea este cu totul altceva, iar persoana careia ii este "rusine" de medic, demonstreaza de fapt ca nu are pudoare si ca o mimeaza prost.

| yumeee a răspuns:

ăă. sincer nu am habar, dar nu îţi înţeleg pudicitatea.
nu ai fost niciodată la ginecolog? şi acolo te dezbracă. sau la epilat inghinal. sau în multe alte cazuri o. o
e doar o putsă pentru ei, au mai văzut şi altele, nu te ruşina rolling on the floor.

| AmeliaIoana14 a răspuns:

Pai eu am fost operata de apendicita vara asta si mi-a fost rusine sa imi dau lengeria intima jos si na... ma-u lasat asa si a zis acolo un doctor lasa ca ea e micuta ( am 11 ani ) iar cand m-am trezit la reanimare am vazut ca aveam chilotul deasupra plasturelui de la operatie adica mi-au dat jos dar am zis apoi macar sa mi-i deie ei nu eu si m-am simtit asa penabil dar totul a fost cu succes rolling on the floor cat despre laser nu stiu ce s-a inamplat cum am fost taiata, cu ce sau prin ce, deci nu stiu
big grin
pup DULCE