| W0lk a întrebat:

Hi,poate avea vreo legatura durerea in rinichiul drept, mai precis inflamarea sa cu o lovitura puternic in pancreas?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Descrie tot ce s-a intamplat si o sa-ti spunem, intrebarea e putin confuza. Pancreasul si rinichii sunt cam pe la acelasi nivel, deci poate unul din ei sa fie influentat de celalalt. O lovitura in acea zona poate sa "atinga" atat rinichii cat si pancreasul. Dar trebuie o lovitura foarte puternica pentru a da reactii inflamatorii la acele nivele. Adica o lovitura care sa-ti traumatizeze organe interne nu e un pumn dat de un amic, eventual un pumn dat de un pugilist si poate nici atunci.