| TheGrooveStreet a întrebat:

Acum 1 saptamana mi-am fracturat degetul mic de la mana dreapta(numai stiu diagnosticul). Ajuns la urgente dupa 1 ora si jumatate de durere temerea mea s`a adeverit: ghips pentru. 21 de zile. Doctorul nu m`a mai chemat pentru. inca o radiografie mi-a spus doar sa revin peste 21 de zile sa dam jos ghipsul. Acum 2 zile am avut o bucurie: am reusit sa misc degetul in ghips:X. mai am de stat 2 saptamani... Credeti ca e in regula sa il scot peste 1 saptamana si 2 zile? ca dupa. Teze:-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Nu, nu il scoate. Practic a trecut doar o saptamana din 3. E posibil sa nu se fi refacut osul si sa se fractureze iar sau sa se consolideze stramb. Tine gipsul acolo cat timp ti-a zis doctorul ca altfel o sa regreti

| Λndrei a răspuns:

Nu poti sa scrii asa? Am avut prieteni cu mana in ghips care s-au descurcat destul de bine la scris sau tu poti dar nu repede sa te incadrezi in timp? Pai cel mai bine ar fi sa vorbesti cu doctorul.

| BDoruAndrei a răspuns:

Medicul știe mai bine! Chiad dacă te simti tu bine asta nu inseamna ce degetul e ca nou! Trebuie să stea cât mai mult timp acolo unde este pentru a se face bine! Nu da jos ghipsul mai inainte, sau cel putin vorbește cu medicul! Te va rezolva acesta!

| Def a răspuns:

Cel mai bine este sa consulti medicul. happy el stie cel mai bine :* Insanatostie grabnica si succes la teze!

| GmXx a răspuns:

Sfatul meu e sa faci ceea ce ti-a spu medicul lasa-l acolo... mai bine sa se vindece complet... happy